EconPapers    
Economics at your fingertips  
 

A jövedelemarányos törlesztésű diákhitel egyszerű modellje

A simple model of student credit with repayments proportionate to income

Edina Berlinger ()

Közgazdasági Szemle (Economic Review - monthly of the Hungarian Academy of Sciences), 2002, vol. XLIX, issue 12, 1042-1062

Abstract: A szakirodalom mindeddig elhanyagolta a diákhitelrendszerek pénzügyi kezelésének tárgyalását. Különösen igaz ez a megállapítás a jövedelemarányos törlesztésű diákhitelrendszerekre, hiszen maga a konstrukció is csak néhány évtizedes múltra tekint vissza. Megfelelő kockázatkezelési gyakorlat híján a felmerülő pénzügyi problémák legtöbbször állami konszolidációhoz vezetnek, ami valószínűleg a legdrágább és a legkevésbé méltányos megoldás. A tanulmány a jövedelemarányos törlesztésen alapuló konstrukció alapvető összefüggéseit mutatja be egy egyszerű modell segítségével, amelyben minden jövőbeli paraméter bizonytalanság nélkül előre ismert. A magyar diákhitelrendszerre jellemző paraméterek behelyettesítésével képet kapunk a várható törlesztési időről és a tartozási pályák alakjáról. Erre épülhet később az aggregált hitelállomány modellezése és a kockázati tényezők részletes számbavétele és elemzése.* Journal of Economic Literature (JEL) kód: I22.

JEL-codes: I22 (search for similar items in EconPapers)
Date: 2002
References: View references in EconPapers View complete reference list from CitEc
Citations View citations in EconPapers (3) Track citations by RSS feed

Downloads: (external link)
http://www.kszemle.hu/tartalom/letoltes.php?id=578 (application/pdf)
Registration and subscription. 3-month embargo period to non-subscribers.

Related works:
This item may be available elsewhere in EconPapers: Search for items with the same title.

Export reference: BibTeX RIS (EndNote, ProCite, RefMan) HTML/Text

Persistent link: http://EconPapers.repec.org/RePEc:ksa:szemle:578

Ordering information: This journal article can be ordered from
Közgazdasági Szemle Alapítvány (Economic Review Foundation) Budapest, Budaörsi út 45., 1112, Hungary
http://www.kszemle.hu/elofizetes/

Access Statistics for this article

Közgazdasági Szemle (Economic Review - monthly of the Hungarian Academy of Sciences) is currently edited by Tamás Halm

More articles in Közgazdasági Szemle (Economic Review - monthly of the Hungarian Academy of Sciences) from Közgazdasági Szemle Alapítvány (Economic Review Foundation)
Series data maintained by Odon Sok ().

 
Page updated 2017-06-06
Handle: RePEc:ksa:szemle:578