СУБСТАНДАРТНІ СПОСОБИ ЗАХИСТУ КОРПОРАТИВНИХ ПРАВ
Anatoliy Kostruba ()
Post-Print from HAL
Abstract:
Традиційна модель права на захист корпоративних правовідносин передбачає вирішення юридичного конфлікту між учасниками відповідних корпоративних правовідносин за допомогою усталених правових конструкцій. Слід зазначити, що такі конструкції не передбачають спеціальних (нетипових) процедур захисту прав та інтересів тих осіб, які не є безпосередньо учасниками корпоративних правовідносин, хоч й перебувають в межах корпоративного конфлікту. До осіб, які не є учасниками корпоративних правовідносин ми відносимо тих, що, не маючи суб'єктивного цивільного права в структурі корпоративних правовідносин, одночасно володіють об'єктивним прагненням до захисту власного правового інтересу в такому правовідношенні. Таке прагнення потребує не тільки правової регламентації, але й правового захисту від порушення з боку третіх осіб, або навіть створення загрози такого порушення. З другого боку, заначимо, що класична формула ознак юридичної особи вимагає змістовного вдосконалення. Абстрактність юридичної особи від людського субстрату при очевидному контролі людини за її діяльністю нівелює свого значення. Обумовленість наслідків діяльності юридичної особи від поведінки фізичної особи, яка перебуває за її «вуаллю» не викликає сумніву. Фізична особа, впливаючи на характер діяльності юридичної особи, прийняття нею рішень, настання наслідків їх прийняття, також має нести відповідальність за таку активність.
Keywords: corporation; legal entities; partnership; protections of civil rights; legal persons; corporative law (search for similar items in EconPapers)
Date: 2019-09-27
Note: View the original document on HAL open archive server: https://hal.science/hal-02518162
References: Add references at CitEc
Citations:
Published in Правовий захист корпоративних прав за законодавством України та країн Європейського Союзу (XVІІ Міжнародна науково-практична конференція), Scientific-Research Institute of Private Law and Entrepreneurship named after Academician F. Burchak; Educational and Scientific Law Institute of the State Pedagogical University “Vasyl Stefanyk Precarpathian National University”, Sep 2019, Ivano-Frankivsk, Ukraine. pp.120-123
Downloads: (external link)
https://hal.science/hal-02518162/document (application/pdf)
Related works:
This item may be available elsewhere in EconPapers: Search for items with the same title.
Export reference: BibTeX
RIS (EndNote, ProCite, RefMan)
HTML/Text
Persistent link: https://EconPapers.repec.org/RePEc:hal:journl:hal-02518162
Access Statistics for this paper
More papers in Post-Print from HAL
Bibliographic data for series maintained by CCSD ().