Тенденції та перспективи розвитку агропромислового сектору регіонів України
Trends and Prospects for the Development of the Agro-Industrial Sector of the Regions of Ukraine
Ruslan Skrynkovskyy,
Oksana Protseviat,
Khrystyna Kaydrovych,
Yuriy Tyrkalo and
Sviatoslav Kniaz
Additional contact information
Oksana Protseviat: State Institution "M. I. Dolishniy Institute of Regional Research of the NAS of Ukraine"
Khrystyna Kaydrovych: Lviv University of Business and Law
Sviatoslav Kniaz: Lviv Polytechnic National University
Traektoriâ Nauki = Path of Science, 2021, vol. 7, issue 04, 6006-6015
Abstract:
Забезпечення розвитку агропромислового сектору як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях, виступає пріоритетним завдання інтеграції України не тільки у європейський, але і у глобальний економічний простір. Метою статті є дослідження тенденцій та перспектив розвитку агропромислового сектору регіонів України. У процесі дослідження використано методи теоретичного аналізу, синтезу, спостереження, опису, таблично-графічний, кореляційного аналізу. За результатами дослідження встановлено скорочення частки сектору сільського, лісового та рибного господарства у структурі валового внутрішнього продукту України в період 2015–2019 років із 12,06 % у 2015 році до 8,97 % у 2019 році. Визначено нестабільну динаміку індексу сільського господарства в України протягом 2015–2020 років, де у 2019–2020 роках зниження фізичного обсягу виробництва продукції сільського господарства господарствами усіх категорій становило 6,8 та 12,9 відносних пункти у порівнянні з попередніми роками. Виявлено зростаючу динаміку продуктивності праці на підприємствах, що здійснюють сільськогосподарську діяльність, в період 2015–2019 років, за винятком 2017 року, коли відбулося незначне зниження цього показника на 1,3 % у порівнянні із 2016 роком. Результати проведеного кореляційного аналізу для визначення взаємозв’язку між ключовими змінними, що характеризують розвиток агропромислового сектору регіонів України, засвідчили, що серед досліджуваних регіонів України дуже високу та високу пряму кореляційну залежність продемонстрували 9-ть регіонів України, серед яких лідером була Львівська область. Запропонований підхід до застосування кореляційного аналізу між обсягом виробленої продукції та витратами усіх підприємств на виробництво продукції (робіт, послуг) можна застосовувати для інших видів економічної діяльності. Перспективи розвитку агропромислового сектору регіонів України вбачаються у такому: 1) створенні спеціальних інтеграційних бізнес-мереж через реалізацію механізмів взаємодії; 2) підтримці здійснення на належному рівні експортних операцій та розвитку власне інфраструктури підтримки експорту, зокрема на рівні регіонів; 3) налагодженні співпраці між потенційними виробниками сировинних ресурсів та переробниками, ефективному використанні виробничих потужностей та інноваційному виробництві продукції агропромислового комплексу (АПК) із застосуванням на цій основі технологічних нововведень; 4) ефективному використанні та нарощуванні ресурсного потенціалу, забезпеченні економічної стабільності суб’єктів господарювання АПК; 5) державній підтримці та стимулюванні сфери АПК; 6) реформуванні науково-технічної сфери АПК.
Keywords: agro-industrial products; production; innovations; export; agro-industrial business (search for similar items in EconPapers)
Date: 2021
References: View references in EconPapers View complete reference list from CitEc
Citations:
Downloads: (external link)
https://pathofscience.org/index.php/ps/article/view/912 (text/html)
Related works:
This item may be available elsewhere in EconPapers: Search for items with the same title.
Export reference: BibTeX
RIS (EndNote, ProCite, RefMan)
HTML/Text
Persistent link: https://EconPapers.repec.org/RePEc:pos:journl:69-3
Ordering information: This journal article can be ordered from
editor@pathofscience.org
DOI: 10.22178/pos.69-11
Access Statistics for this article
Traektoriâ Nauki = Path of Science is currently edited by Andrey Kataev
More articles in Traektoriâ Nauki = Path of Science from Altezoro, s.r.o. & Dialog
Bibliographic data for series maintained by Andrey Kataev (editor@pathofscience.org this e-mail address is bad, please contact repec@repec.org).