Державна фінансова політика у країнах з розвинутою та трансформаційною економікою
Гатаулліна Ельміра Іреківна
Additional contact information
Гатаулліна Ельміра Іреківна: Київський національний торговельно-економічний університет, Київ
Экономический вестник университета. Сборник научных трудов ученых и аспирантов, 2015, issue 27-1, 149-155
Abstract:
Предметом дослідження є теоретичні та практичні питання формування та реалізації державної фінансової політики як інструменту впливу на соціально-економічний розвиток країни. Метою дослідження є узагальнення та систематизація досвіду реалізації фінансової політики в країнах з розвинутою та трансформаційною економікою. Методи дослідження. У роботі застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний, що дозволило реалізувати концептуальну єдність дослідження. Результати роботи. Систематизовано заходи бюджетної та грошово-кредитної політики, які реалізуються на сучасному етапі розвитку в країнах із розвинутою та трансформаційною економікою. Визначено особливості реалізації бюджетно-податкової політики країн Європейського Союзу в умовах рецесії та подальшого відновлення економіки. Узагальнено механізми нетрадиційного грошово-кредитного регулювання економіки. Галузь застосування результатів роботи. Фінансова політика держави та інструменти її реалізації. Висновки. Визначено, що пріоритетними заходами державної фінансової політики, які реалізуються у країнах з розвинутою на трансформаційною економікою у сфері бюджету є підвищення фіскальної ефективності податкової системи, удосконалення системи управління державними фінансами, підвищення дієвості механізму середньострокового бюджетного планування та прогнозування, зниження показників структурного дефіциту бюджету та державного боргу, оптимізація видаткової частини бюджету. В сфері грошово-кредитної політики реалізуються системні заходи щодо підвищення рівня поточної ліквідності банківської системи за рахунок істотного зниження ставок рефінансування і значного збільшення лімітів рефінансування комерційних банків; викуп у фінансових інститутів проблемних активів з низькою поточною ліквідністю для поліпшення стану їх балансів і розширення можливостей кредитування економіки; здійснення державних інвестицій в капітал системних фінансових інститутів з метою запобігання їх банкрутству і забезпечення можливостей для нормального функціонування; надання державної гарантійно-страхової підтримки операцій фінансових інститутів з метою подолання кризи довіри та активізації ринків капіталу.
Keywords: фінансове регулювання; фінансова система; фінансова політика; бюджет; бюджетне регулювання; грошово-кредитне регулювання; економічний розвиток; финансовое регулирование; финансовая система; финансовая политика; бюджет; бюджетное регулирование; денежно-кредитное регулирование; экономическое развитие. (search for similar items in EconPapers)
Date: 2015
References: Add references at CitEc
Citations:
Downloads: (external link)
http://cyberleninka.ru/article/n/derzhavna-finanso ... tsiynoyu-ekonomikoyu
Related works:
This item may be available elsewhere in EconPapers: Search for items with the same title.
Export reference: BibTeX
RIS (EndNote, ProCite, RefMan)
HTML/Text
Persistent link: https://EconPapers.repec.org/RePEc:scn:032862:16102054
Access Statistics for this article
More articles in Экономический вестник университета. Сборник научных трудов ученых и аспирантов from CyberLeninka, Государственное высшее учебное заведение «Переяслав-Хмельницкий государственный педагогический университет имени Григория Сковороды»
Bibliographic data for series maintained by CyberLeninka ().