EconPapers    
Economics at your fingertips  
 

TENDENCAT NË PROCESIN E FINANCIMIT TË AKTIVITETIT

Fadil Govori

Finance from University Library of Munich, Germany

Abstract: Edhe pse burimet e financimit ekstern, procesi i emetimit të letrave me vlerë, dhe disa pjesë të ambientit rregullativ kanë mbetur thuaj të njëjta, tregjet e kapitalit kanë ndryshuar në mënyrë dramatike kudo në botë në dy dekadat e fundit, dhe do të vazhdojnë të ndryshojnë edhe në të ardhmën. Ndonëse është e pamundur të parashikohet e ardhshmja, ne duhet të përmendim disa nga tendencat në zhvillimin e tregjeve të kapitalit.

Keywords: Financimi; i; aktivitetit (search for similar items in EconPapers)
JEL-codes: G (search for similar items in EconPapers)
New Economics Papers: this item is included in nep-fmk
Date: 2005-12-07
Note: Type of Document - doc; pages: 2. Financimi i aktivitetit
References: Add references at CitEc
Citations Track citations by RSS feed

Downloads: (external link)
https://econwpa.ub.uni-muenchen.de/econ-wp/fin/papers/0512/0512009.doc (application/msword)

Related works:
This item may be available elsewhere in EconPapers: Search for items with the same title.

Export reference: BibTeX RIS (EndNote, ProCite, RefMan) HTML/Text

Persistent link: https://EconPapers.repec.org/RePEc:wpa:wuwpfi:0512009

Access Statistics for this paper

More papers in Finance from University Library of Munich, Germany
Bibliographic data for series maintained by EconWPA ().

 
Page updated 2018-07-23
Handle: RePEc:wpa:wuwpfi:0512009