Postrzeganie Kariery Zawodowej W Agrobiznesie Przez Studentów Uniwersytetu Przyrodniczego W Poznaniu – Studium Przypadku
Magdalena Kozera-Kowalska and
Jarosław Uglis
Roczniki (Annals), 2017, vol. 2017, issue 3
Abstract:
Zaprezentowano wyniki badań nad wpływem wybranych czynników na postrzeganie agrobiznesu jako miejsca pracy i realizacji kariery zawodowej. Przyjęto, że wpływ taki mają wykształcenie (ukończony poziom studiów) oraz płeć. Zgromadzone z użyciem ankiety audytoryjnej dane faktograficzne poddano analizie statystycznej. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że w opinii studentów idealna praca powinna być zgodna z ich zainteresowaniami, oferować stabilne warunki zatrudnienia, dawać poczucie dumy z jej wykonywania, a także gwarantować wysokie zarobki i jednocześnie odbywać się w przyjaznej atmosferze. Natomiast za niepożądane cechy pracy studenci uznali: nieregularność czasu pracy, wymóg mobilności, tj. cechy związane z dużą liczbą i wysokim tempem wykonywania obowiązków. Na podstawie badań stwierdzono także, że praca na stanowisku przedstawiciela handlowego w agrobiznesie, chociaż daje możliwości rozwoju, nie stanowi atrakcyjnej oferty zatrudnienia dla większości badanych.
Keywords: Agribusiness (search for similar items in EconPapers)
Date: 2017
References: Add references at CitEc
Citations:
Downloads: (external link)
https://ageconsearch.umn.edu/record/293569/files/303471.pdf (application/pdf)
Related works:
This item may be available elsewhere in EconPapers: Search for items with the same title.
Export reference: BibTeX
RIS (EndNote, ProCite, RefMan)
HTML/Text
Persistent link: https://EconPapers.repec.org/RePEc:ags:paaero:293569
DOI: 10.22004/ag.econ.293569
Access Statistics for this article
More articles in Roczniki (Annals) from Polish Association of Agricultural Economists and Agribusiness - Stowarzyszenie Ekonomistow Rolnictwa e Agrobiznesu (SERiA) Contact information at EDIRC.
Bibliographic data for series maintained by AgEcon Search ().