ФИСКАЛНИЯТ СУВЕРЕНИТЕТ И ДАНЪЧНИТЕ ПОЛИТИКИ НА НОВИТЕ СТРАНИ–ЧЛЕНКИ НА ЕС: ПРЕДИЗИКАТЕЛСТВАТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРИЧЕН СЪЮЗ И РЕФОРМАТА НА ФИСКАЛНОТО УПРАВЛЕНИЕ
Татяна Хубенова
Economics 21, 2013, issue 1, 21
Abstract:
Статията се фокусира върху проблемите на координацията на фискалната политика в Еврозоната и предизвикателствата за новите страни-членки на ЕС от Централна и Източна Европа при прилагането на различни национални фискални политики в процеса на подготовка за встъпване в Европейкия паричен съюз (ЕПС). Основният анализиран проблем касае оценката на въздействието на фискалния суверенитет в новите страни–членки на ЕС при прилагането на национални данъчни системи в периода на подготовка за влизане в Еврозоната. Анализирани са насоките, в които в новите страни–членки протича адаптацията на националните данъчни системи чрез по-добро използване на данъчната структура и на фискалните системи, за да се отговори на специфичните условия и приоритети на националните политики и да се постигне изискваната в ЕПС устойчивост на държавните финанси в средносрочен и дългосрочен аспект.
Keywords: данъчна система; данъчни доходи; данъчна политика; данъчна хармонизация (search for similar items in EconPapers)
Date: 2013
References: Add references at CitEc
Citations:
Downloads: (external link)
http://hdl.handle.net/10610/1651
Related works:
This item may be available elsewhere in EconPapers: Search for items with the same title.
Export reference: BibTeX
RIS (EndNote, ProCite, RefMan)
HTML/Text
Persistent link: https://EconPapers.repec.org/RePEc:dat:econ21:y:2013:i:1:p:21
Access Statistics for this article
Economics 21 is currently edited by Ivan Varbanov
More articles in Economics 21 from D. A. Tsenov Academy of Economics, Svishtov, Bulgaria Contact information at EDIRC.
Bibliographic data for series maintained by Kostadin Bashev ().