Potencjał rozwiązań ICT i jego wykorzystanie w służbie zdrowia
Adam Pelikant
Additional contact information
Adam Pelikant: Politechnika Łódzka, Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych
Collegium of Economic Analysis Annals, 2019, issue 56, 343-359
Abstract:
Artykuł przedstawia zakres działań medycznych, na którego rozwój ma istotny wpływ zastosowanie narzędzi informatycznych (IT) i telekomunikacyjnych (ICT). Wskazano w nim na potencjał obu tych dziedzin nauki i techniki. Przegląd algorytmów i utworzonego na ich podstawie oprogramowania w głównej mierze jest oparty na badaniach realizowanych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, a w szczególności na badaniach realizowanych przez autora i zespół z nim współpracujący. W artykule zostały wskazane drogi, które mogą prowadzić do wdrożenia rozwiązań R&D, z jednoczesnym podkreśleniem czynników ten proces hamujących.
Keywords: informatyka medyczna; skanery medyczne; przetwarzanie sygnałów; integracja danych; przetwarzanie analityczne; eksploracja danych (search for similar items in EconPapers)
Date: 2019
References: View complete reference list from CitEc
Citations:
Downloads: (external link)
http://rocznikikae.sgh.waw.pl/p/roczniki_kae_z56_23.pdf Full text (application/pdf)
Related works:
This item may be available elsewhere in EconPapers: Search for items with the same title.
Export reference: BibTeX
RIS (EndNote, ProCite, RefMan)
HTML/Text
Persistent link: https://EconPapers.repec.org/RePEc:sgh:annals:i:56:y:2019:p:343-359
Access Statistics for this article
Collegium of Economic Analysis Annals is currently edited by Joanna Plebaniak, Beata Czarnacka-Chrobot
More articles in Collegium of Economic Analysis Annals from Warsaw School of Economics, Collegium of Economic Analysis Contact information at EDIRC.
Bibliographic data for series maintained by Michał Bernardelli ().